Тиждень безпеки життєдіяльності в дитячому садку

24.Тра.2019
Тиждень безпеки життєдіяльності в дитячому садку

З 13 по 17 квітня 2019 року в ДНЗ №3 пройшов «Тиждень безпеки дитини». На цей час були заплановані різноманітні заходи з питань захисту життя і здоров’я дітей під час надзвичайних ситуацій на підставі рекомендацій управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення м. Житомира, департаменту освіти, навчально-методичного центу цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Житомирської області.
Вихователем – методистом ЖДНЗ Суходольською Г.А. оформлено в методкабінеті куточок «Тиждень безпеки дитини в дошкільному закладі», на допомогу вихователям надано перспективне планування навчально-виховної роботи з дітьми з питань безпеки життєдіяльності та рекомендації, проведено навчання з командирами формувань по ЦЗ, комплексно об’єктове тренування (17.05).
Протягом тижня вихователі усіх груп проводили роботу з дітьми регулярно, за розробленим планом та згідно тематичних днів .
Діти оволодівали навичками усвідомленого поводження в будь-якій надзвичайній ситуації . В своїй роботі педагоги використовували різні види діяльності та форми організації навчально-виховної роботи: заняття, бесіди, дидактичні ігри, розгляд картин, читання художньої літератури тощо.
Вихователями в групах оформлені куточки «Безпека дитини», підібрані та виготовлені дидактичні матеріали, проведені консультації з батьками та анкетування, оформлені виставки дитячих малюнків.
Вихователі усіх вікових груп поповнили тематичні папки «Бережемо життя та здоров′я дитини»: дитина та інші люди; дитина і природа; отруйні рослини, гриби; контакти з тваринами; про стихійні лиха; дитина одна вдома;
сигнал «Увага всім».
Практичний психолог закладу підготувала та розмістила на стенді для вихователів та батьків пам’ятки «Як допомогти собі в екстремальних ситуаціях», «Психогімнастика і стресова ситуація», «Як побороти страх».
З метою навчання дітей правильному поводженню в різних життєвих ситуаціях, попередження травмування дітей під час виникнення надзвичайних ситуацій, формування уявлення про шкідливий вплив хімічних речовин на здоров’я та життя людини, з дітьми проводилися тематичні заняття та бесіди.
Вихователі групи раннього віку Ващук Т.В. та Тарасюк Г.С. провели заняття «Обережно, чужі люди», «Захисти себе сам», «Часом гра не доводить до добра», провели лялькову виставу «Котик і півник», сюжетно – рольову гру «Чистота – запорука здоров’я». Під час проведення тижня вихователі активно використовували дидактичні ігри «Свої – чужі», «Добре – погано», «Поляна грибів», «Поведінка під час надзвичайних ситуацій». Для батьків провели консультації та бесіди «Не залишайте дітей самих вдома», «Небезпека весняної пори (кліщі, гриби, небезпечні предмети)», «Тварини лагідні та небезпечні», «Користь вітамінів для здоров’я вашого малюка».
З дітьми старшої групи (вихователі Максимчук Ю.А. та Шунь Ю.В.) провели заняття – подорож «Екскурсія в природу» та «Допоможи собі сам». Під час проведенні тижня безпеки вихователі разом з дітьми провели бесіди «Що таке здоров’я», «Твої дії в разі небезпеки» та відвідали екскурсію – огляд сховища при надзвичайній ситуації.
З дітьми молодшої групи ( вихователі Прус А.А. та Поліщук О.М..) провели дидактичні ігри «Чим можна гратися, чим ні», Корисно чи шкідливо», « Червоний, жовтий, зелений», «Відгадай хто покликав», бесіди
«Чим небезпечні незнайомці», «Якщо ти загубився», «Безпека дитини при перебуванні на природі», «Перша допомога при укусах комах», «Небезпечні предмети у тебе вдома», сюжетно-рольові ігри «Водії», «Лікарня», « Лялька Таня збирається у дитсадок, здійснили пішохідний перехід до пожежної водойми та щита пожежної безпеки.
Для батьків провели бесіду «Знай, люби та бережи», консультацію «Один дома», виготовили пам’ятку «Правила безпечного відпочинку з дитиною на природі».
Вихователі формували у дітей розуміння того, що у цьому прекрасному світі існує не тільки “добро”, але й “зло”, і це “зло” може шкодити і навіть загрожувати усьому живому. Відповідно до віку давали поняття про небезпеку і безпеку, про те, що від нас самих залежить наше життя.
Стимулюючи природну допитливість і цікавість дітей, заохочуючи їх до активного пізнавання та вивчення світу, відпрацьовували у них упродовж дня навички обережної та обачної поведінки у повсякденній життєдіяльності та непередбачуваних обставинах, при знайомстві з усім новим та незвіданим.
Старшою медсестрою Милостивою А.А. підготовлені інструкції та пам’ятки з питань першої медичної допомоги «Надання першої допомоги при нещасних випадках», консультації «Як зберегти ліки», «Термометр», «Все про домашню аптеку», «Порядок проведення демеркуризації»
Завгоспом Козіянчук Л.М. здійснено огляд приміщень закладу та прилеглої території щодо дотримання протипожежного режиму (13.05). Перевірено вогнегасники, пожежні щити, стан електричного, спортивного та медичного обладнання. Проведений інструктаж для працівників ДНЗ «Дотримання правил пожежної безпеки у весняний період. Вміння користуватися вогнегасниками». Козіянчук Л.М. провела практичні навчання для вихователів та дітей по гасінню пожежі за допомогою вогнегасника, води, піску та кошми.
17 травня для дітей та працівників ДНЗ було проведено комплексно об’єктове тренування. За результатами проведеної навчальної евакуації зроблено висновок про необхідність додаткового відпрацювання своєчасного інформування про надзвичайну ситуацію та порядок і послідовність дій під час евакуації.

Галерея зображень
Останні новини
error: Content is protected !!