Лист Житомирської обласної державної адміністрації від 8.12.2020 №3513-2/3-20

11.Гру.2020
Лист Житомирської обласної державної адміністрації від 8.12.2020 №3513-2/3-20


ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
майдан імені С.П. Корольова, 12, м. Житомир, 10014, тел. (0412) 47-44-97
е-mail: ztedu@ukr.net код ЄДРПОУ 02142974
__________________________________________________________________________________________
Від 08.12.2020 __№_3513-2/3-20_ __ На № _ __від __ ___________
Керівникам місцевих органів
управління освітою


Про ознайомлення з матеріалами
контент-платформи і чат-бота НУМО
щодо розвитку дітей дошкільного віку

Міністерство освіти і науки спільно з ЮНІСЕФ Україна провели онлайн-презентацію контент-платформи і чат-бота НУМО про важливість дошкільного розвитку. Ці інструменти допоможуть педагогам і батькам розвивати навички в дітей за допомогою індивідуального підходу до кожної сім’ї, організації .
“Дошкільна освіта має бути спрямована на особистісне зростання дитини та формування навичок, важливих для подальшого розвитку на наступних рівнях освіти, зокрема особистого вибору, комунікації та взаємодії з іншими, вміння командної роботи та креативності. Завдяки спільній роботі з ЮНІСЕФ Україна нам вдалося створити освітню платформу НУМО для розвитку дошкільнят, якою можуть скористатись батьки з усієї країни. НУМО пропонує батькам і вихователям доступні інструменти, які допоможуть гармонізувати розвиток дошкільнят, підготувати їх до школи та зробити їх щасливими”, – зазначила під час онлайн-презентації заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.
Контент-платформа містить інформацію про гармонійне спілкування з дитиною, матеріали для розвитку навичок дотримання санітарних правил і дистанції, а також матеріали і вправи для розвитку м’яких і технічних навичок, з-поміж яких:
• взаємодія з дорослими та дітьми;
• сенсорний розвиток;
• креативність;
• емоційна компетентність і самоідентифікація;
• саморегуляція та самообслуговування;
• відповідальність і вміння робити вибір;
• безпечна поведінка та здоровий спосіб життя;
• математика та мовлення;
• еко- та громадянська свідомість;
• цифрова грамотність.
Усі вони є глобальними навичками, що визначені ЮНЕСКО і ЮНІСЕФ. Для розвитку цих навичок на контент-платформі НУМО зібрано більш ніж 160 ігор та вправ.
“Ключові навички та компетентності, що закладаються під час дошкільного віку – це фундамент для розвитку дітей. Дослідження доводять, що ті діти, які пройшли принаймні один рік дошкільної освіти вже у середній школі, показують удвічі кращі результати за однолітків, які такого досвіду не мали. Ранній розвиток – це інвестиція у майбутнє не тільки окремої дитини, але і у благополуччя цілої держави. Дорослі, які мали доступ до якісної дошкільної освіти, стають і більш цінними працівниками у майбутньому через розвинені м’які та тверді навички”, – зазначила регіональна радниця ЮНІСЕФ з питань раннього розвитку дитини Івеліна Борисова.
Над створенням професійних порад працювала команда фахівців у сфері психології та педагогіки, яким довіряють батьки дошкільнят, зокрема – Світлана Ройз і Всеукраїнський фонд “Крок за кроком”.
Ці поради стали складовою і чат-боту НУМО numo_bot у Telegram і Viber, який забезпечує індивідуальний підхід до розвитку кожної дитини дошкільного віку. На початку користування чат-ботом батьки заповнюють невелику анкету про свою дитину, за результатами якої щодня отримують поради, вправи та ігри, які будуть корисні для розвитку їхніх дітей.
Нагадаємо, що з початку 2020 року в закладах освіти створено понад 10 тисяч нових місць для дітей дошкільного віку.Начальник Управління Людмила КОЛЕСНИК

Останні новини
error: Content is protected !!